5 kroków by wybrać odpowiednie dla Państwa obrączki

1. Rodzaj obrączek. Klasyka czy nowoczesność?

To pytanie często pojawia się w głowach przyszłych małżonków. Postaramy się Państwu pomóc w odpowiedzi. Za nowoczesnymi modelami obrączek przemawia moda oraz nietuzinkowy wzór. Natomiast klasyka to gwarancja trwałości. W przypadku tych pierwszych należy pamiętać, że każda powłoka taka jak mat, piaskowanie bądź satyna, ma prawo po pewnym czasie zejść. Oznacza to, że matowe obrączki po kilku latach noszenia stracą powłokę. Klasyka to proste, ale trwałe wzory. Chcąc pogodzić ze sobą te dwa style tworzyliśmy dla Państwa obrączki płaskie fazowane, które cieszą się coraz większą popularnością.Widoczna na zdjęciu powyżej para obrączek to właśnie przykład klasyki z miłym diamentowym akcentem. Męska obrączka to wspomniana wcześniej płaska fazowana, natomiast damska to płaska z trzema diamentami. Nie ma w nich nic mocno wymyślnego, ale czy to ta zwykła klasyka? :)

 

2. Wymiary. Które najważniejsze?


Przede wszystkim waga. Waga obrączek to najważniejszy parametr, do którego powinniśmy się odnosić przy np. porównywaniu cen. Na wagę wpływa szerokość, którą Państwo dobierają wedle swojego życzenia oraz rozmiar. Niezwykle ważna jest wysokość obrączki. W naszym standardzie wykonujemy modele z soczewkami ( ponad 98% ) i mają one wysokość minimum 1.3 mm. Oznacza to, że są masywne i w przyszłości nie będą podatne na wgniecenia bądź deformowania. To ważne, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że w większości przypadków obrączki są użytkowane na codzień. W przypadku modeli damskich z kamieniami bądź szerokich obrączek męskich zalecamy wykonywać większą wysokość dla komfortu użytkowników. Średnicę / rozmiar obrączki jakie paują na Państwa palce najlepiej jest określic w profesjonalnej pracowni. My oferujemy bezpłatną - bezterminową korekcję rozmiaru.

 

3. Obrączki z kamieniami

Jak wszyscy wiedzą „diamenty są wieczne”. Dlatego coraz więcej Pań decyduje się na przyozdobienie swoich obrączek właśnie diamentami. Nawet jeden taki kamień zakuty w obrączce to bardzo ładny akcent. Cena takiej obrączki uzależniona jest od wielkości kamienia, rodzaju zakucia oraz ilości. Dobrą choć nie tak trwałą, ale tańszą alternatywą są cyrkonie, które również oprawiamy. Należy pamiętać, że w przypadku obrączki wykonanej z diamentami dookoła nie jest możliwa korekta rozmiaru. Natomiast gdy kamienie są oprawione do połowy obrączki bądź jest ich tylko kilka sztuk zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru jest możliwe.

 

4. Kolor. Żółty, biały czy może dwa?W naszej pracowni wykonujemy obrączki ze złota pr. 585 (Zarówno białe, żółte czy różowe). Coraz większą popularnością cieszą się modele wykonywane z dwóch kolorów złota. Łączone jest najczęściej białe złoto z żółtym. Jako nieliczni w regionie takie obrączki wykonujemy bezszwowo. Oznacza to, że nie malujemy i nie rodujemy złota. Obrączki wewnątrz mają taki sam kolor złota jak na zewnątrz. Najprościej mówiąc, obrączki widoczne na zdjęciu są połączone z trzech obrączek (żółtej, białej oraz żółtej).
5. Państwa złoto

Zdarza się, że przychodzą do nas Państwo z własnym, złotem. Jak najbardziej możemy wykonać obrączki wymieniając się z Państwem złotem na zasadzie jeden do jednego grama. Pokrywają wtedy jedynie koszt robocizny, który zaczyna się od 450 złotych w przypadku obrączek klasycznych.

 

 DLACZEGO MY?

- Trwałość - doskonale wiemy, że obrączki są noszone na codzień i mają służyć na lata. Dlatego stawiamy na jakość.

- Biżuteria z duszą - dzięki indywidualnym modyfikacjom i ręcznej, jednostkowej produkcji nasze wyroby mają "duszę", są niepowtarzalne i wyjątkowe - jak każda para, która je nosi.

- Wzór - ponad 400 modeli w naszej pracowni.

- Darmowy grawer

- Bezpłatna i bezterminowa zmiana rozmiaru oraz polerowanie Pracownia Złotnicza - Producent Ekskluzywnych
Obrączek Ślubnych na zamówienie
Sklep Jubilerski Online

 
Obrączki Ślubne na zamówienie
Sklep Jubilerski
Marka RS
Darmowa dostawaProfesionalne doręczenie
Szybka realizacjaBezpieczna wysyłka
14 dni na zwrotJasne zasady
Gwarancja jakościNajlepsze materiały